تبلیغات
روستای امامیه شهرستان نکاء - سرهنگ رمضانی : سپاه پاسداران همواره سربلند است
سرهنگ رمضانی : سپاه پاسداران همواره سربلند است

سرهنگ رمضانی

به گزارش نیوز نکا:فرمانده سپاه ناحیه نکا گفت : سپاه خود را از متن مردم می داند و مأموریتی که در قانون اساسی به سپاه محول شده را به خوبی انجام داده و به آن عمل کرده است .
سرهنگ مرتضی رمضانی ، فرمانده سپاه ناحیه نکا ، در گفتگو با خبرنگار ما، گفت : حضرت امام (ره) پس از آغاز و پیروزی نهضت ، برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و بخصوص تثبیت این انقلاب و جلوگیری از توطئه های روزافزون دشمن ، و در واقع با تدبیر حکیمانه خود که نشئت گرفته از مسائل الهی بود فرمان تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را صادر کردند .

رمضانی بیان کرد : در واقع ، با تشکیل سپاه ، با حضور جوانان این انقلاب در این نهاد ، سپاه از همان شروع برنامه های خود ، برای اینکه خیلی از گروهک های داخلی و خارجی برای ضربه زدن به این انقلاب بسیج شده بودند همه توان خود را بکار گرفت و خوشبختانه ، سپاه از مأموریت خود سربلد بیرون آمد .

وی افزود ، در جنگ تحمیلی ، سپاه با سازماندهی نیرو های مردمی خوش درخشید ، در جنگ بود که سپاه با عزم ملی وارد شد و یک مدیریت جهادی انجام داد ؛ تجربه امروز سپاه ، چه در بُعد سازندگی و نظامی و چه در بُعد فرهنگی ، از دوران دفاع مقدس است .

وی همچنین گفت : بعد از دفاع مقدس ، سپاه برای سازندگی کشور در کنار دولت قرار گرفت و تمام تجربیات خود در بحث سازندگی را بکار برد ، هر جا که دولت نیاز داشت ، سپاه در بحث سازندگی در کنار دولت قرار می گرفت .

فرمانده سپاه ناحیه نکا خاطر نشان کرد ، سپاه خود را از متن مردم می داند و مأموریتی که در قانون اساسی به سپاه محول شده که آن ، حفظ دستاورد های انقلاب اسلامی است را به خوبی انجام داده و به آن عمل کرده است .

رمضانی متذکر شد ، در جنگ فرهنگی که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد ، سپاه در مسائل جنگ فرهنگی و جنگ نرم ورود پیدا کرد و بسیج را سازماندهی نمود و رویکرد بسیج را از حالت نظامی به حالت فرهنگی تبدیل کرد و امروز همان بحث نظام تربیتی صالحین را در بسیج سازماندهی کرد .

وی همچنین گفت : در آینده این انقلاب هم ، سپاه با همان رویکردی که دارد ، بر اساس فرامین مقام معظم رهبری عمل خواهد کرد . سپاه در واقع یک تشکیلات نظامی صِرف نیست ، بر اساس مقتضیات نظام و انقلاب تغییر حالت می دهد ، یک روز بحث جنگ شهری و نظامی بر علیه استکبار و امروز هم در بحث جنگ نرم ، سپاه در واقع نه اینکه در داخل ایران ، بلکه در خارج مرزها خوش می درخشد .

فرمانده سپاه ناحیه نکا افزود ، مأموریت سپاه در آینده هم بر اساس تهدید دشمن انجام می شود ، هر طرفی که دشمن ، سنگر بزند و تهدید کند ، سپاه هم در همان سمت و سو ، علیه آنها سنگر می گیرد . چون سپاه تشکیلاتی است که زیر نظر ولایت و رهبری حرکت می کند و گوش به فرمان رهبری و تابع دستورات رهبری است .

رمضانی در پایان خاطرنشان کرد ، با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند : فرهنگ از اقتصاد هم مهم تر است ، و دشمن هم برای کم رنگ کردن باور های دینی و ایمان مردم و جوانانمان تمام رسانه های خود ، بخصوص بخش ماهواره ی را بسیج کرده است ، سپاه هم با سازماندهی نیرو های بسیجی به این قضیه ها ورود پیدا کرده که انشاء الله برنامه های مثمر ثمری را امسال و سال های بعد خواهد داشت .