تبلیغات
روستای امامیه شهرستان نکاء - برداشت ۱۹۰ تن گل گاو زبان از مزارع نکا
برداشت ۱۹۰ تن گل گاو زبان از مزارع نکا

برداشت ۱۹۰ تن گل گاو زبان از مزارع نکا

معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان نکا گفت: پیش بینی می شود امسال ۱۹۰ تن گل گاو زبان از مزارع شهرستان نکا برداشت شود.
ایلالی در گفتگو با خبرنگار نیوز نکا افزود: ۳۸۰ هکتار از زمین های کشاوزی شهرستان به کشت گل گاو زبان اختصاص داده شد که با عملکرد ۳۰۰ تا ۵۰۰ کیلو برداش درهرهکتار پیش بینی می شود۱۹۰ تن گل گاو زبان برداشت شود.
وی اظهار داشت:برداشت این محول به مدت ۴۰ روز ادامه دارد و هر کشاورز می تواند ۲۰ تا ۲۵ کیلو روزانه برداشت کند که از ۷ تا ۸ کیلو گیاه تر ، یک کیلو گیاه خشک به دست می آید.

معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان نکا یکی از مشکلات عمده کشاورزان را نبود مرکز خرید مطمئن برای این محصول بیان کردو گفت:نبود مرکز خرید خوب و مطمئن موجب شد تا واسطه ها و دلالان، این محصول را به قیمت کمتر از قیمت اصلی آن از کشاورزان خریداری کنند و بهای بیشتری در بازار شهرهای بزرگ تر مانند تهران و مشهد به فروش برسانند.
گیاه گل گاو زبان یک گیاه علفی یک ساله است که ازاردیبهشت تا شهریور گل می دهد ارتفاع آن ۶۰ سانتیمتر، ساقه آن شیاردار و خاردار می باشدو گل های آن به رنگ آبی (قزوینی) سفید و بنفش (بومی) است.
گل گاو زبان دارای طبیعت گرم است ، نشاط آور و مقوی تمام بدن تصفیه کنده خون،آرام کننده اعصاب ، عرق آور، برای از بین بردن سرفه از دم کرده آن استفاده می شود و در درمان برونشیت و درمان بیماری های سرخک و مخملک از آن استفاده می شود.